Scriptorium Przedsiębiorczości i Wolności gospodarczej

Scriptorium Przedsiębiorczości i Wolności

Projekt „Scriptorium Przedsiębiorczości i Wolności” ma na celu stworzenie miejsca, które będzie agregowało oraz upowszechniało publikacje, dokumenty oraz doświadczenia i wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i wolności jako wartości konstytuujących ład społeczny, gospodarczy oraz polityczny Polski i które formalnie legły u zarania Unii Europejskiej.

Przedsiębiorczość i wolność nie są wartościami raz na zawsze uzyskanymi dlatego celem projektu jest połączenie wiekowych doświadczeń europejskich oraz najnowszych tych społeczeństw, które je przywróciły w swoich krajach po 1989 roku. „Scriptorium” ma je przypominać i upowszechniać szczególnie pokoleniom urodzonym już w demokratycznym systemie po tzw. „Jesieni ludów”.
W pierwszej fazie będzie tworzone dla polskiego odbiorcy a w późniejszych również dla tych społeczeństw europejskich, które jeszcze nie zaznały dobrodziejstwa nie reglamentowanej przedsiębiorczości wolności (Białoruś) albo są w trakcie ich budowania (Ukraina).

„Scriptorium” będzie specjalnie dedykowanym zbiorem przedsiębiorczości i wolności. Upowszechniać będzie publikacje oraz doświadczenia w języku polskim oraz innych, dostarczające argumentów i wiedzy na rzecz tych fundamentalnych wartości. W pierwszej kolejności „Scriptorium” wykorzystane zostanie do edukacyjnych młodzieży szkolnej i akademickiej.

Dyrektorem projektu jest p. Lech Stefański http://smith.pl/artykuly/lech-stefanski-dyrektorem-projektu , jeden z założycieli w latach 80 tych ubiegłego wieku i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie, z którego wywodzi się większość założycieli Centrum im. Adama Smitha. W swoim aktywnym dziennikarsko a później gospodarczo życiu Lech Stefanski jest m.in. wraz z Wojciechem Giełżyńskim autorem książki pt.”Gdańsk-sierpień 80”, którą napisali będąc na terenie stoczni w czasie historycznego strajku.

Zwracamy się o pomoc w przekazywaniu dokumentów, które pozwoliłyby zasilić przygotowywane zasoby  “Scriptorium”. 

Data aktualizacji: 
środa, 2015-07-22
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon